Carols_Ladysz_Luczak


Idź do treści

Carols Ładysz & Łuczak
Exceptional and unique thanks and Christmas wishes to receive artists in 1997 by Pope John Paul II for this record.

Wszyscy słuchamy kolęd... W okresie Bożego Narodzenia rozbrzmiewa nimi cała Polska. Zwiedzanie Ziemi Świętej, Betlejem – inspiruje w sposób niezwykły, wzbogaca przeżycia związane z tymi pieśniami... Ogromny i trwały wpływ na autora i solistę tego projektu wywarła wędrówka tropami narodzin, życia i śmierci Chrystusa.

Proponowana Państwu płyta zawiera, jedyną w swoim rodzaju kompozycję tak dobrze znanych kolęd: głosom solistów akompaniują nie klasyczne instrumenty a elektroniczne, i wspaniałe aranżacje Roberta Łuczaka. To muzyczna wędrówka po Ziemi Świętej w okresie Bożego Narodzenia, zinterpretowana nie w ten klasyczny sposób, ale z zamiarem wprowadzenia słuchacza w klimat, czas i atmosferę tej ziemi. Drugim udanym założeniem artystów jest nadanie utworom pewnej chronologii zdarzeń, ilustrując je muzycznie od momentu Zwiastowania do narodzin Chrystusa.

Natomiast elementem łączącym ten projekt muzyczny jest ich wspólna fascynacja do poszukiwania nowych brzmień, które daje instrumentarium elektroniczne. To za ich pomocą możemy usłyszeć odgłosy pustyni, wrzawę na dawnych ulicach Jerozolimy czy pasterzy podążających do Betlejem. To w warstwie muzycznej płyty a warstwie wokalnej usłyszymy klasyczne wykonanie kolęd, które ma być spójnym elementem narracji tej bożonarodzeniowej opowieści.

My thanks and Christmas wishes to receive artists in 1997 by Pope John Paul II for this record

Powrót do treści | Wróć do menu głównego