Złotówka na kulturę

Idź do spisu treści

Menu główne:

OGÓLNOPOLSKA AKCJA „ZŁOTÓWKA NA KULTURĘ”
Jeśli chcesz zostać mecenasem kultury to pamiętaj, że...
Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu.
 

Złotówka na kulturę
Tak niewiele, a jednocześnie bardzo wiele dla tych wszystkich, którzy chcą zrealizować swój pomysł artystyczny, opublikować wiersze, napisać piosenkę, zaśpiewać, zrobić cykl zdjęć, czy namalować piękny obraz. Pozwólmy im na to przekazując ten skromny datek w postaci przysłowiowej złotówki.
Kraje wysoko rozwinięte od lat inwestują w kulturę, rozumiejąc jaki ma ona ogromny wpływ na tożsamość, historię i tradycję, która właśnie poprzez sztukę pozostaje w naszej świadomości. Dlatego i my nie pozostańmy w tyle, zadbajmy o najcenniejsze nasze dobro jakim jest obcowanie z kulturą, historią  i tradycją.
Jesteśmy narodem o wielkim sercu i oddaniu - to z naszych datków po wojnie odbudowano Zamek Królewski i przywrócono do życia  wiele cennych dóbr kultury. Teraz kiedy nasza pozycja w Europie i na Świecie staje się bardziej zauważalna głównym i zasadniczym źródłem jest właśnie nasza kultura, historia i tradycja.
Ostatnie 25. lat bardzo zmieniło naszą świadomość i otoczenie, mamy wiele wspaniałych sal koncertowych, nowych teatrów powstają lokalne centra kultury ale czym one będą, jeśli zabraknie w nich tych, bez których one nie mogą funkcjonować - bez artystów i ludzi sztuki.
To właśnie oni kreują naszą świadomość, reprezentują nas na świecie, a na co dzień dostarczają nam wiele wzruszeń i emocji.
Pomyślmy właśnie o nich przekazując „Złotówkę na Kulturę”.
Dlatego zwracamy się z apelem do wszystkich osób, firm  i organizacji o wsparcie akcji przekazując „Złotówkę na Kulturę”, która stanie się źródłem do dalszej pracy twórczej i rozwoju sztuki, kultury i tradycji naszego narodu.
_________________________________________________________________________________________________________________________________
Partnerami akcji już są: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, NSZZ Solidarność RM, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich,
Wyższa Szkoła Menedżerska, ZASP – czekamy teraz na Ciebie!
   
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego